W piątek 5 października 2012r. uczniowie klas III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do młyna. Znajduje się on w pobliskiej miejscowości Chrzanowice. Właścicielką młyna jest pani Danuta Nurkowska, która kiedyś prowadziła go wraz z mężem.

Dzieci oglądały wciąż sprawne urządzenia służące do mielenia zboża, słuchały opowieści o historii młyna. Nie brakowało również chętnych do pomocy podczas ważenia i przesypywania zboża. Dzieci wyszły z młyna oprószone mąką, ale uśmiechnięte, bo mogły uczestniczyć w niecodziennej lekcji.
Na zakończenie pani Danuta przeczytała wiersze swojego autorstwa. Dzieci natomiast dziękując za spotkanie, wręczyły okazałych rozmiarów laurkę. Podziękowania otrzymała również pani Ela Sukiennik – bibliotekarka, która zaangażowała się w organizację spotkania.
Wycieczka do młyna była pierwszą niespodzianką dla dzieci przewidzianą w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Wkrótce kolejne …