Tę myśl i wiele innych spisał i pozostawił po sobie Janusz Korczak – pedagog, lekarz, pisarz, a przede wszystkim gorliwy obrońca praw dzieci.
W związku z obchodami Roku Janusza Korczaka, w klasach I – III podejmowanych jest wiele działań, zmierzających do poznania spuścizny i biografii człowieka uznanego za bohatera narodowego.

Podczas spotkań czytelniczych (Cała Polska czyta dzieciom) dzieci słuchają fragmentów najpopularniejszych książek autora m.in. „Króla Maciusia Pierwszego”.

Trwa konkurs na najładniejszą gazetkę klasową „Janusz Korczak przyjacielem dzieci”.

Zapraszamy również do udziału w konkursie „Praca Plastyczna inspirowana fragmentem tekstu Janusza Korczaka „Najbliżsi”.
Rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas akademii poświęconej pamięci J. Korczaka.