Na spotkaniu, które odbyło się w środę 14 listopada przedstawiciele Nadleśnictwa Radomsko i Koła Myśliwskiego opowiadali uczniom kl. IV o ptakach.

Tematem było nie tylko życie, zwyczaje i różnorodna budowa ptaków, ale przede wszystkim w związku z porą roku – ptasie migracje. Dlaczego jedne ptaki od nas odlatują, inne przylatują, a jeszcze inne zostają? Jak to się dzieje, że ptaki pokonują tysiące kilometrów do miejsc zimowania, a potem wracają do swoich gniazd w Polsce? Czy jest to dla ptaków bezpieczne? Na te i inne zadane przez uczniów pytania otrzymaliśmy odpowiedzi. Część uczniów przygotowała swoje informacje na temat wybranych ptaków, niektórzy wykonali też ilustracje.

Spotkanie było okazją do tego, aby porozmawiać o zimowym dokarmianiu  – czy i kiedy to robić, aby nie zaszkodzić ptakom.