W tym roku Mikołaj postanowił zaprosić trzecioklasistów na wycieczkę. 6 grudnia uczniowie odwiedzili redakcję Dziennika Łódzkiego i studio NTL w Radomsku. Podczas rozmowy z panią redaktor  dowiedzieli się o tym, jak ważna i odpowiedzialna jest praca dziennikarza.  Dzieci  poznały etapy powstawania nie tylko tradycyjnego, ale również internetowego wydania Dziennika  Łódzkiego i serwisu Nasze Miasto pl. W siedzibie NTL mieli możliwość  dokonania próby swoich umiejętności przed kamerami wcielając się w role prezenterów popularnego w naszej okolicy portalu informacyjnego. Dzieci wcześniej przygotowały drobne mikołajkowe upominki, które wręczyły gospodarzom zwiedzanych placówek. W drodze powrotnej nie zabrakło innych niespodzianek, Mikołaj bowiem obdarował wycieczkowiczów słodkościami.  "Przyszli" dziennikarze wracali do szkoły w  doskonałych i  już świątecznych nastrojach.