Uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali rok szklony 2011/2012. Część artystyczną przygotowali szóstoklasiści pod opieką wychowawców.

43 uczniów ze średnią ocen powyżej 4,75 otrzymało świadectwa z „paskiem”.

W tym roku dodatkowe wyróżnienia otrzymali:

Ø     Mateusz Tyl za najlepszy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej.

Nagrodę pieniężną (już po raz drugi) ufundował Wójt Gminy Gomunice Jerzy Sewerynek.

Ø     Aleksandra Trachta, Mateusz Tyl i Halszka Ciesielska za najwyższe średnie wśród szóstoklasistów.

Nagrody pieniężne ufundował (także po raz drugi)Wiceprzewodniczący Rady Gminy Gomunice Mirosław Tazbir.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali osiem stypendiów sportowych i dwa naukowe (średnia powyżej 5.33)

Dziękujemy fundatorom za zaangażowanie, uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Chcemy się też pochwalić naszymi osiągnięciami w sporcie:

I miejsce dziewcząt i chłopców w powiecie.

Sukces docenił Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, przyznając nagrody pieniężne dla Dagmary Bąkowicz, Kingi Trzebińskiej, Weroniki Rudzkiej, Patrycji Wilczek i Martyny Sobieraj.

Na ostateczny wynik złożyły się m.in.:

Ø     II m-ce dziewcząt i IV m-ce chłopców w województwie w sztafetowych biegach przełajowych;

Ø     III m-ce Weroniki Rudzkiej i Adama Gronostaja w indywidualnych biegach przełajowych w województwie;

Ø     III m-ce w powiecie w unihokeju dziewcząt;

Ø     w Biegu Niepodległości w Radomsku; dziewczęta: I m-ce Patrycji Wilczek, II m-ce Weroniki Rudzkiej i III m-ce Kingi Trzebińskiej;

chłopcy: II m-ce Adama Gronostaja i III m-ce Kacpra Gurazdy;

Ø     III m-ce dziewcząt w piłce siatkowej w powiecie;

Ø     I m-ce chłopców w Ogólnopolski Turnieju im. Olka Ruminkiewicza w Koninie;

Ø     w zawodach wojewódzkich w Spale: I m-ce dla Dagmary Bąkowicz , Kingi Trzebińskiej, Weroniki Rudzkiej i Patrycji Wilczek w sztafecie 4x200m;

II m-ce w skoku w dal i III w biegu na dystansie 200 m dla Patrycji Wilczek.

Ø     II m-ce dziewcząt i VIII m-ce chłopców w województwie w czwórboju lekkoatletycznym.

Ø     I m-ce w zawodach wojewódzkich w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) dziewczyn: Dagmary Bąkowicz , Kingi Trzebińskiej , Weroniki Rudzkiej i Patrycji Wilczek, Martyny Sobieraj (rezerwa)

Ø     III m-ce w ogólnopolskich zawodach w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) w/w dziewczyn.

Cieszymy się, że mamy tak uzdolnioną młodzież, która pod opieką p. Ilony Bińczyk i p. Mariana Pałyszki godnie reprezentuje naszą szkołę w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim.

Szczególnym wydarzeniem jest przekazanie sztandaru uczniom klas piątych i ślubowanie klas szóstych.

Absolwentom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji i mamy nadzieję, że zachowają w pamięci koleżanki i kolegów oraz nauczycieli z „podstawówki”.

Udanych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu.