Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gomunicach informuje, że dla dzieci zapisanych do przedszkola w roku ubiegłym przedszkole jest czynne w godz. 7.30-12.30 od dnia 20.VIII.2012r. za normalną odpłatnością.

Dzieci przyjęte od dnia 01.IX.2012r. mogą uczęszczać do przedszkola

w ramach tzw. dni otwartych (przyzwyczajanie dzieci) w dniach 29-30-31.VIII.2012r w godz. 7.30- 12.30.

Wyprawka dla 3 latka.

Ubranka do przedszkola:

- obuwie do przedszkola - kapcie najlepiej na rzepy lub zatrzaski, koniecznie antypoślizgowe, do kompletu worek,

- komplecik ubranek do przebrania, np.koszulka, majteczki, rajstopki lub skarpetki,

Do leżakowania:

- piżamka,

- pościel,

- farby plakatowe,

- teczka tekturowa,

Wszystkie rzeczy dziecka zwłaszcza ubranka powinny być trwale podpisane.

Wyprawka dla 4 latka.

- farby plakatowe,

- teczka tekturowa,

Wszystkie rzeczy dziecka powinny być trwale podpisane.

Wyprawka dla 5 latka i 6 latka.

Ubranka do przedszkola:

- strój sportowy na gimnastykę,

- ołówek,

- farby akwarele,pędzel,

- teczka tekturowa,

Wszystkie rzeczy dziecka powinny być trwale podpisane.

Uczniowie naszej szkoły uroczyście pożegnali rok szklony 2011/2012. Część artystyczną przygotowali szóstoklasiści pod opieką wychowawców.

43 uczniów ze średnią ocen powyżej 4,75 otrzymało świadectwa z „paskiem”.

W tym roku dodatkowe wyróżnienia otrzymali:

Ø     Mateusz Tyl za najlepszy wynik ze sprawdzianu po klasie szóstej.

Nagrodę pieniężną (już po raz drugi) ufundował Wójt Gminy Gomunice Jerzy Sewerynek.

Ø     Aleksandra Trachta, Mateusz Tyl i Halszka Ciesielska za najwyższe średnie wśród szóstoklasistów.

Nagrody pieniężne ufundował (także po raz drugi)Wiceprzewodniczący Rady Gminy Gomunice Mirosław Tazbir.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali osiem stypendiów sportowych i dwa naukowe (średnia powyżej 5.33)

Dziękujemy fundatorom za zaangażowanie, uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Chcemy się też pochwalić naszymi osiągnięciami w sporcie:

I miejsce dziewcząt i chłopców w powiecie.

Sukces docenił Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, przyznając nagrody pieniężne dla Dagmary Bąkowicz, Kingi Trzebińskiej, Weroniki Rudzkiej, Patrycji Wilczek i Martyny Sobieraj.

Na ostateczny wynik złożyły się m.in.:

Ø     II m-ce dziewcząt i IV m-ce chłopców w województwie w sztafetowych biegach przełajowych;

Ø     III m-ce Weroniki Rudzkiej i Adama Gronostaja w indywidualnych biegach przełajowych w województwie;

Ø     III m-ce w powiecie w unihokeju dziewcząt;

Ø     w Biegu Niepodległości w Radomsku; dziewczęta: I m-ce Patrycji Wilczek, II m-ce Weroniki Rudzkiej i III m-ce Kingi Trzebińskiej;

chłopcy: II m-ce Adama Gronostaja i III m-ce Kacpra Gurazdy;

Ø     III m-ce dziewcząt w piłce siatkowej w powiecie;

Ø     I m-ce chłopców w Ogólnopolski Turnieju im. Olka Ruminkiewicza w Koninie;

Ø     w zawodach wojewódzkich w Spale: I m-ce dla Dagmary Bąkowicz , Kingi Trzebińskiej, Weroniki Rudzkiej i Patrycji Wilczek w sztafecie 4x200m;

II m-ce w skoku w dal i III w biegu na dystansie 200 m dla Patrycji Wilczek.

Ø     II m-ce dziewcząt i VIII m-ce chłopców w województwie w czwórboju lekkoatletycznym.

Ø     I m-ce w zawodach wojewódzkich w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) dziewczyn: Dagmary Bąkowicz , Kingi Trzebińskiej , Weroniki Rudzkiej i Patrycji Wilczek, Martyny Sobieraj (rezerwa)

Ø     III m-ce w ogólnopolskich zawodach w biegach rozstawnych (sztafeta szwedzka) w/w dziewczyn.

Cieszymy się, że mamy tak uzdolnioną młodzież, która pod opieką p. Ilony Bińczyk i p. Mariana Pałyszki godnie reprezentuje naszą szkołę w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim.

Szczególnym wydarzeniem jest przekazanie sztandaru uczniom klas piątych i ślubowanie klas szóstych.

Absolwentom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji i mamy nadzieję, że zachowają w pamięci koleżanki i kolegów oraz nauczycieli z „podstawówki”.

Udanych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu.

„ Na pożegnanie wszyscy razem:

Hip, hip hura, hip, hip hura.

Z całego serca pełnym gazem:

Żegnamy was, żegnamy was.”

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za wspólnie spędzone chwile.

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji:)

Do zobaczenia we wrześniu.

Wychowawczynie.

Dnia 22 czerwca (piątek) 2012 roku, odbył się pokaz tańca.

Tłumnie zgromadzeni rodzice w napięciu czekali na tancerzy. Dzieci nie zjadła trema i świetnie zatańczyły. Rodzice bawili się tak samo dobrze jak dzieci. Oklaskom nie było końca. Czyżby rosło nam kilkoro tancerzy? Kto to wie!!! Pokaz przygotowali p.Katarzyna Rawska i  p.Dawid Fiszer. Dziękujemy.