Gomunice najlepsze w Turnieju im. Olka Ruminkiewicza.

Piłkarze ze Szkoły Podstawowej z Gomunic zwyciężyli w XVI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza (chłopca porwanego dla okupu i zamordowanego), który w dniach 16-18 marca odbył się w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie. W imprezie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z klas trzecich i czwartych (16 drużyn). Powiat radomszczański reprezentowały zespoły z SP nr 6 z Radomska i z Gomunic na zaproszenie byłego posła RP Pana Krzysztofa Maciejewskiego. Skład zwycięskiej drużyny:
Łukasz Bąkowicz - kapitan drużyny i najlepszy zawodnik turnieju, Mateusz Skóra, Michał Olas, Krystian Siewier, Tomasz Flaszka, Sebastian Tkacz, Piotr Mach, Tobiasz Bezulski, Filip Kuliberda, Zuzanna Tazbir.

Opiekunowie zwycięskiej drużyny: Ilona Bińczyk i Monika Famulska, a drużynę do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Marian Pałyszka.

Nagrodą za zdobycie I miejsca był puchar ufundowany przez Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego oraz puchar Prezydenta Miasta Konina, który objął turniej honorowym patronatem. Patronat sportowy - Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Polski Komitet Olimpijski. Gość honorowy - olimpijczyk Andrzej Supron. Uczniowie przywieźli z Konina pamiątkowe piłki z podpisami Ministra Sprawiedliwości Pana Jarosława Gowina oraz mistrza olimpijskiego w zapasach – Andrzeja Suprona.

Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Sponsorem strojów naszych zawodników była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Radzie Gminy w Gomunicach.