PROGRAM EKOLOGICZNY „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

Rozpoczęła się ogólnopolska edycja edukacyjnego programu

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w której mogą wziąć udział wszystkie przedszkola z  całej Polski.

"Kubusiowi Przyjaciele Natury”  to ekologiczny program edukacyjny, którego celem jest nauczenie dzieci, w jaki sposób dbać o naturę. Akcję organizuje firma Tymbark i marka Kubuś, przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Patronat honorowy nad Programem objęło Ministerstwo Środowiska.

Przedszkolaki, razem z Kubusiem, będą poznawać leśne zwierzęta, nauczą się, jak zachowywać się w lesie, w górach i nad morzem, a także dowiedzą się, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu. Oprócz wielu interesujących informacji, nauczyciele znajdą w materiałach propozycje działań  ekologicznych i wskazówki, pomocne w ich realizowaniu.

„Dobre postawy warto zaszczepiać u dzieci jak najwcześniej – mówi Dariusz Czech, prezes Tymbarku. Ukazywanie im piękna przyrody i uczenie szacunku do niej z pewnością jest bezcenną inwestycją w przyszłość.  Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” w przyjazny i atrakcyjny dla przedszkolaków sposób edukuje jak chronić naturę, by później mogły one same zadbać o świat, w którym żyjemy”.

Wszystkie informacje na temat programu, regulamin oraz zasady są dostępne na stronie www.przyjacielenatury.pl.
Udział w programie jest bezpłatny.