Pod takim właśnie hasłem odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada 1918r., po 123 latach niewoli, nasz kraj stał się wolnym i suwerennym państwem.

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystej mszy świętej, którą poprzedził koncert pieśni patriotycznych, przygotowany przez młodszych uczniów. Obecność sztandaru szkolnego na mszy oraz pod obeliskiem była wyrazem szacunku i hołdem złożonym walczącym za Polskę.

„Nikt IM iść nie kazał. Poszli, bo tak chcieli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk.

Nikt nie pytał o nic, a wszyscy wiedzieli za co idą walczyć, komu spłacić dług.”

Patriotyzm to bardzo ważne słowo, które powinno być bliskie każdemu Polakowi.

Nasi uczniowie klas I - VI, którzy wystąpili w uroczystej akademii, dobrze się już z nim zapoznali. Sprawili, że 11 listopada stał refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny.