28 października 2011r. czworo uczniów naszej szkoły (Aleksandra Trachta, Halszka Ciesielska, Julia Tazbir i Mateusz Tyl) wzięło udział w XIV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM – MIŁOŚĆ PISZE SIĘ JEZUS, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Okazało się, że nasi uczniowie są  jednymi z najmłodszych uczestników tej imprezy, której inicjatorem i pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Michalewski.

Do dyktanda zasiadło ponad 130 osób (głównie gimnazjalistów, licealistów, a nawet studentów).  Do drugiego etapu, czyli do półfinału zakwalifikowało się 10 osób, a wśród nich  nasza uczennica klasy VIb – Aleksandra Trachta. Otrzymała dyplom oraz nagrody książkowe.

Oto fragment dyktanda przygotowanego przez doktora Pawła Binka z Uniwersytetu Wrocławskiego:

„Korzenie są ważne jak ryżowa micha dla buddyjskiego mnicha”; „hegemon chce, żeby mu ktoś podżyrował dług”; „habitat jego hożo mknący poprzez pokolenia”.