20230303 121223   3 marca 2023 roku gościli w naszej szkole uczniowie maturalnej klasy wojskowej z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku wraz ze swoim opiekunem i wychowawcą, Panem Robertem Drozdkiem. Przyjechali, aby przybliżyć uczniom klas VIII i klasy VII wiedzę z zakresu edukacji obronnej, która po raz pierwszy została wprowadzona do podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Na szkolnej sali gimnastycznej odbył się pokaz w ramach przygotowania do szkolenia strzeleckiego, działań ratowniczych w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń oraz podstaw pierwszej pomocy. Po wstępnej części w wykonaniu gości, każdy z uczniów naszej szkoły mógł osobiście „przeszkolić się” czynnie lub poglądowo na kilku stanowiskach, pod czujnym okiem starszych kolegów i ich wspaniałego opiekuna, Pana Roberta. Co działo się w ramach tego szkolenia, to widać na załączonych zdjęciach oraz filmikach. Z pewnością nasi uczniowie nauczyli się dużo więcej niż podczas lekcji teoretycznych w klasie.

Dziękujemy bardzo serdecznie uczniom i ich opiekunowi z ZSDiOŚ za to, że poświęcili swój czas i zechcieli do nas przyjechać, aby zapoznać swoich młodszych kolegów z wieloma nowymi  wiadomościami oraz nauczyć praktycznych rzeczy, które każdemu w życiu mogą się przydać. Takie umiejętności często ratują życie własne i drugiego człowieka, któremu w sytuacji zagrożenia mamy obowiązek pomagać.

Podziękowania kierujemy także do Dyrekcji Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku za przychylenie się do naszej prośby. Było nam bardzo miło, że mogliśmy uczyć się od starszych kolegów. Życzymy im powodzenia na maturze oraz trafnych wyborów w dalszej drodze kształcenia.