IMG 376931 maja 2022 roku odbył się kolejny Marsz Krasnoludków. W ten sposób uczniowie klas IV - VIII uczcili Święto Patronki Marii Konopnickiej.  Warto przypomnieć, że Sejm ustanowił 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, doceniając jej literacki dorobek oraz wkład w działalność patriotyczną. Oceniono, że Konopnicka była "jedną z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej". Uczniowie przygotowali kolorowe transparenty i stroje oraz krótki apel poświęcony życiu i twórczości Patronki naszej szkoły, a następnie wzięli udział w Marszu Krasnoludków. Wedrując ulicami Gomunic pozdrawiali mieszkańców naszej miejscowości. Organizatorzy: p. A. Kowalczyk, p. E. Szadkowska - Sikorska, p. A. Tazbir dziękują Uczniom oraz  Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w realizacji tego radosnego wydarzenia ?