DSC 0174W kalendarzu są dwie daty – takie „ciepłe” i bliskie każdemu sercu to 21 i 22 stycznia.  Już od kilku dni uczniowie klas I – III  przygotowywali się do tych świąt, aby uczcić je wierszem, piosenką, czy własnoręcznie wykonaną niespodzianką. 21 stycznia do naszych uczniów z przepięknym opowiadaniem „Babcia BaBu” przyszła również p. E. Sukiennik (Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gomunicach). Czytany przez p. Elę tekst uzmysłowił nam jak ważne dla każdego człowieka są relacje z drugim człowiekiem, zwłaszcza rozmowa z kimś bliskim, jak wielka jest miłość babci do wnucząt. Uczniowie wykonali również piękne domki z niespodzianką dla babci i pokazali, że pudełko od zapałek może dawać tyle plastycznych  możliwości.