W poniedziałkowe południe 13 września 2021 roku zawitał do nas podróżnik, młody człowiek, który spełnia swoje marzenia podróżując po świecie. Przemek Urbański, bo o nim mowa, jest pasjonatem języka hiszpańskiego oraz bogatej iberokultury. Pół roku spędził w podróży po Ameryce Południowej - Kolumbii, Peru i Ekwadorze. Prowadzi prelekcje na festiwalach, w szkołach i opowiada podczas nich o swoich podróżach. Interesuje się także kulturą i historią regionu Ameryki Łacińskiej.

W czasie krótkiego spotkania z uczniami naszej szkoły opowiedział o swojej podróży na południowoamerykański  kontynent, pokazał bardzo ciekawe zdjęcia wykonane podczas tej wędrówki i zachęcał , aby nie rezygnować ze swoich marzeń, dążyć do ich realizowania. Czasem wydaje nam się to bardzo trudne, a okazuje się, że wystarczy niewiele, aby stały się realne.

Dziękujemy Panu Przemkowi, że do nas przyjechał i opowiedział o sobie i spełnianiu marzeń. Zachęcił także, aby wybierając dalszą drogę kształcenia korzystać z możliwości zdobywania wiedzy także poza granicami naszego kraju.

Podziękowania także dla Pana Przemysława Urbańskiego (Taty) za stworzenie okoliczności spotkania z ciekawym człowiekiem.