Drodzy Rodzice!

W ramach Programu dla szkół, który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety udostępniamy ciekawe materiały dotyczące zdrowego odżywiania. W związku z pandemią, program nie może być realizowany w szkole, dlatego udostępniamy pakiet dedykowanych materiałów edukacyjnych. Znajdziecie w nim poradnik dla rodziców oraz broszurę dla dzieci. Zawierają one treści merytoryczne: zasady prawidłowej diety, opisy wybranych owoców, warzyw i produktów mlecznych, informacje o regionalnych specjałach oraz konkretne porady, które pomogą przeciwdziałać marnotrawieniu żywności. Podajemy też linki do filmów edukacyjnych dla młodszych i starszych uczniów, nakręcone podczas prowadzonych w ramach Programu warsztatów kulinarnych. Wszystkie opowiadają o zdrowym odżywianiu. Prowadzi je kucharz i pasjonat zdrowego gotowania Grzegorz Łapanowski, wspierany przed dietetyków Katarzynę Pieczyńską oraz Urszulę Somow. W broszurach dla dzieci jest wiele ciekawych i angażujących ćwiczeń, które pomogą utrwalać i porządkować wiedzę najmłodszych. Zainspirujcie się filmem i prostymi przepisami na zdrowe potrawy i przekąski, z którymi dzieci poradzą sobie śpiewająco.
Materiały zostały przygotowane we współpracy z następującymi instytucjami:

• w obszarze edukacji: Ministerstwem Edukacji Narodowej,
• w obszarze rolnictwa: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
• w obszarze zdrowia: Ministerstwem Zdrowia, Instytutem Żywności i Żywienia*, Instytutem Matki i Dziecka.
*Konsultanci merytoryczni IŻŻ: dr Katarzyna Wolnicka, Anna Taraszewska, Joanna Jaczewska-Schuetz

Film dla dzieci klas I-III:
Oglądaj

Film dla dzieci IV-V: