Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

PAN JEZUS IDZIE ULICAMI NASZYCH MIEJSCOWOŚCI.
Drodzy Rodzice i Kochane dzieci w tym tygodniu będzie Uroczystość Bożego Ciała. Msza Św. w intencji Parafian - Czwartek godz.10 00, po Mszy Św. procesja wokół Kościoła.

A teraz proszę, aby dziecko pomodliło się. Uczyń znak Krzyża, i powiedz Panu Jezusowi: Kocham Cię, Panie Jezu, dziękuję za Twoją Miłość. Powiedz modlitwę OJCZE NASZ…
Proszę o przeczytanie dzieciom krótkiego opowiadania pt. Czerwona lampka: Pewien człowiek w czasie wycieczki wszedł ze swoją córeczką do Kościoła . Zamiast oglądać dzieła sztuki, dziewczynka zainteresowała się czerwoną lampką, która płonęła obok tabernakulum.
– Tatusiu, dlaczego znajduje się tam czerwona lampka? – zapytała.
– Córeczko wewnątrz tego domku znajduje się Pan Jezus pod postacią chleba. Lampka przypomina wszystkim o Jego obecności – odpowiedział szczerze ojciec. Na to córeczka powiedziała: Tatusiu, tak się cieszę, że Pan Jezus jest z nami. Uklęknijmy i podziękujmy Panu Jezusowi za Jego Miłość.
Dla Rodziców: Papież, który nakazał urządzać w Boże Ciało procesje, aby oddać Panu Jezusowi należny hołd i wyrazić wdzięczność za pozostawiony ludziom Dar Eucharystii. To właśnie procesja wyróżnia najbardziej tę uroczystość od innych świąt a udział w niej jest aktem naszej wiary w obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina. Warto więc włożyć trochę wysiłku w przygotowanie naszych dzieci, aby były nie tylko jej biernymi uczestnikami, ale świadomym udziałem w procesji świadczyły o żywym Chrystusie obecnym wśród nas. W Kościele katolickim dziesięć dni po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzona jest uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu, w Polsce zwana świętem Bożego Ciała. W tym roku celebracja tej uroczystości przypada na dzień 11 czerwca. Aby włączyć się w Uroczystość Bożego Ciała należy:
• przyjść na Mszę Św.,
• przystąpić do Komunii Św.,
• pójść na procesję,
• dziewczynki mogą sypać kwiaty,
• chłopcy dzwonić dzwoneczkami,
• przystroić okna naszych domów na trasie procesji,
• zachęcić innych do udziału w tej uroczystości.
Przesyłam również katechezę Ks. Bp Antoniego Długosza o modlitwie Ojcze nasz….. I odpuść nam nasze winy….