Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska akcja grabienia liści kasztanowca- Jesień 2010r.

Coroczną akcję prowadzą Lasy Państwowe i Fundacja Nasza Ziemia pod patronem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Kasztanowce, piękne rozłożyste dzrewa,które na stałe wrosły w polski krajobraz potrzebują naszej pomocy- od lat atakowane są przez motyla szrotówka kasztanowcowiaczka, którego larwy przezimowują w opadłych liściach. Prowadzona akcja polega na grabieniu i utylizajcji liści (wraz z larwami owada). Podczas tegorocznej akcji nasi uczniowie rozwieszali plakaty i rozprowadzali ulotki zapoznające mieszkanców gminy z problemem, oraz czynnie właczyli się w akcję grabienia liści. Grabieniem objęto 19 drzew na terenie gminy, spalono 25 worków liści, a  w akcji wzięło udział 27 uczniów (czasami również z rodzicami).