STRONA GŁÓWNA
Mikołajkowy Konkurs Wiedzy o Sporcie rozstrzygnięty
- Dariusz Dyja
9 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o sporcie. Pierwszy raz konkurs ten przeprowadzony został w formie „wirtualnej” z wykorzystaniem platformy quizizz oraz programu Microsoft Teams. Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach: pierwsza to uczniowie klas IV - V, druga to uczniowie klas VI- VIII. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły (pierwsza kategoria – p. Ewa Lesiak i p. Edyta Szadkowska – Sikorska, druga kategoria – p. Rafał Mach i p. Dariusz Dyja). W konkursie wzięło udział łącznie 60 uczniów, którzy „zmierzyli” się z quizem składającym się z 25 pytań. Uczestnicy rozwiązując quiz, musieli wykazać się bardzo rozległą wiedzą z różnych dyscyplin sportowych. Pytania obejmowały zarówno historię sportu, przepisy i zasady gry, wyniki oraz terminologię przypisaną określonym dyscyplinom.
A oto zwycięzcy konkursu:
Klasy IV - V
I miejsce – Mateusz Siwek oraz Małgorzata Szklarek,
II miejsce – Marcin Krokowicz, Tomasz Sikorski i Kacper Kulka,
III miejsce – Lena Białas i Adam Madejczyk,
Klasy VI - VIII
I miejsce – Michał Zieliński,
II miejsce – Maciej Zieliński,
III miejsce – Anna Tazbir i Mateusz Witkowski.
Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody sportowe, dla pozostałych uczestników przewidziane są pamiątkowe niespodzianki. Nagrody zostały ufundowane przez UKS Kadet działający w naszej szkole, z dotacji jaką klub pozyskał z Urzędu Gminy w Gomunicach.
Introdukcja bażantów z naszym udziałem
- Dariusz Dyja
W dniu 07.12.2020 r. przedstawiciel Koła Łowieckiego nr 23 "Cyranka" w Piotrkowie Tryb. Zdzisław Chamczyk wraz z przedstawicielką Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej, uczennicą kl. 3A Aleksandrą Chamczyk dokonali introdukcji ( zasiedlenia) bażantów zakupionych przez w/w koło. Ze względu na szczególne obostrzenia związane z pandemią i w okresie czasowego zawieszenia funkcjonowania placówki, w tej akcji ekologicznej mogli wziąć udział tylko i wyłącznie przedstawiciele zarówno koła jak i szkoły. Introdukowano 15 sztuk bażantów, w rejonach Słostowic i Dobryszyc.
"Więcej wiem, więcej potrafię"
- Dariusz Dyja

Gmina Gomunice zakończyła realizację projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn.
„WIĘCEJ WIEM, WIĘCEJ POTRAFIĘ”
w ramach Osi Priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności, Działania XI.1 Wysoka jakość edukacji, Poddziałania XI.1.2 Kształcenie ogólne, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Celem projektu było zwiększenie szans w zakresie równego dostępu do dobrej jakości nauki i zwiększenie poziomu ograniczenia przedwczesnego kończenia edukacji 210 uczniów (107K/103M) w Szkole Podstawowej w Gomunicach oraz Szkole Podstawowej Chrzanowicach do 31.07.2020r.
Cel został osiągnięty dzięki realizacji zadań:
1. Wsparcie szkół w Gminie Gomunice w zakresie przygotowania uczniów do kontynuacji nauki
2. Tworzenie w szkołach w Gminie Gomunice warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu
3. Wsparcie szkół w Gminie Gomunice w zakresie korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych
4. Wsparcie szkół w Gminie Gomunice w procesie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Projekt skierowany był do 210 uczniów szkół podstawowych oraz 46 nauczycieli Szkół. Przedmiotem projektu była realizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, realizacja kursów, szkoleń i studiów podyplomowych dla nauczycieli mających wpływ na podniesienie poziomu wiedzy uczniów ww. szkół i doposażenie 2 placówek.
Dzięki realizacji projektu osiągnięte zostaną rezultaty takie jak:
• poszerzenie oferty edukacyjnej szkół
• poprawa wyników szkół (sprawdziany)
• zwiększenie szans uczniów na rynku pracy
• indywidualizacja podejścia do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
• podniesienie kwalifikacji i kompetencji nauczycieli prowadzących dzięki ukończonym studiom i kursom
• wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich
• wzrost jakości zaplecza dydaktycznego szkół (wyposażenie, w tym w narzędzia TIK).
Podziękowania
- Dariusz Dyja
Dyrekcja Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Gomunicach składa gorące podziękowania dla:
- Biura Obsługi Finansowej i Księgowej Państwa Bożeny i Marka Łopatków
- Firmy RAMA „PPHU” EKSPORT – IMPORT Państwa Pauliny i Marcina Mandzijów oraz jeszcze raz dla:
- Firmy ExpertNieruchomości.pl w Radomsku wraz z Wojciechem Ciesielskim
- oraz Rady Rodziców przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Gomunicach
za przekazanie środków finansowych na modernizację sieci teleinformatycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gomunicach.
Darczyńcom bardzo dziękujemy za wspaniały gest i informujemy, że prace modernizacyjne w głównym budynku szkoły zostały zakończone, natomiast w drugim budynku rozpoczną się w najbliższym czasie.
Zaproszenie do wzięcia udziału w akcji "Każdy może zostać Świętym Mikołajem"
- Dariusz Dyja
Zbliżają się mikołajki, czyli czas, w którym dzieci niecierpliwie wyglądają prezentów od Świętego Mikołaja. Niestety, nie wszystkie mają to szczęście, żeby cieszyć się z otrzymania upragnionego upominku.
Dlatego każdy z nas może być takim Świętym Mikołajem w swoim otoczeniu i sprawić, aby świąteczne chwile były dla kogoś radosne. Trzeba tylko zauważyć potrzebujących wokół siebie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom wychowanków okolicznych Domów Dziecka, organizujemy mikołajkową zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka w Chorzenicach i zachęcamy WSZYSTKICH CHĘTNYH do udziału w akcji.
Potrzeby zadeklarowane przez placówkę to:
- Artykuły chemiczne – np. proszki do prania, płyny do płukania
- Artykuły higieniczne - np. żele do mycia, mydła, szampony, pieluchy
- Żywność np. kasze, makarony, cukier, ziemniaki, oleje
- Słodycze, owoce
- Artykuły dziecięce – od 6 m-ca życia, np. kaszki
- Niezniszczone ubrania dla dzieci 9 – 18 lat.
Każdy, kto chciałby się włączyć w tę akcję, może przynosić artykuły:
- do Szkoły Podstawowej w Gomunicach, od poniedziałku 23 listopada do piątku 27 listopada w godzinach pracy 7.30- 15.00;
- do Strażnicy OSP w Kocierzowach, w sobotę 28 listopada, w godzinach 9:00 – 12:00
Mile widziana pomoc w:
- przewiezieniu darowizn ze Szkoły w Gomunicach do OSP Kocierzowy w sobotę 28 listopada;
- sortowaniu, pakowaniu darów w OSP Kocierzowy w sobotę ok. godz.12:00;
-dostarczeniu darów do Domu Dziecka (czas/termin do ustalenia).
Deklarowanie konkretnej pomocy w powyższym zakresie proszę zgłaszać pod numerem telefonu 798 629 792 (p. Dariusz Dyja).
KOMITET ORGANIZACYJNY
Makiety, bryły i geometryczne ...
- Dariusz Dyja
Klasa 8a podjęła wyzwanie i jego efekty prezentujemy. Makiety,bryły i papierowe składanki to temat zrealizowany przez praktyczne działanie połączone z wyobraźnią .Nauczyciel matematyki dziękuje uczniom za zaangażowanie.
Siema! Sztab WOŚP zarejestrowany.
- Dariusz Dyja
Siema!

