321079974 556322256340945 3275543561471020175 nŚwiąteczny czas to magiczny czas. Klimat związany ze świętami ma swój niepowtarzalny urok. Pieczemy świąteczne ciastka, przystrajamy dom różnymi dekoracjami, ubieramy choinkę, oglądamy świąteczne filmy i... słuchamy świątecznych piosenek.

Dlatego właśnie w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się „Konkurs piosenki świątecznej”. Jego celem było:

• Pogłębienie wiedzy o tradycjach świątecznych.
  • Konfrontacja umiejętności wokalnych młodzieży.
  • Zachęcenie do nauki i rozwoju pod kątem języków obcych.
  • Zainteresowanie uczniów muzyką i piosenką.
  • Promocja kreatywnego spędzania czasu wolnego.
  • Doskonalenie umiejętności muzycznych.
  • Integracja młodzieży.
  • Poznanie utworów autorów muzyki światowej.

W konkursie wzięło udział 8 wykonawczyń, które zaprezentowały następujące utwory:

- Celina Świech w utworze „Last Christmas”.
- Amelia Olborska w utworze „Underneath the Tree”

- Karolina Kowalczyk w utworze „Rockin' Around the Christmas Tree”

- Zosia Warda w utworze „Merry Christmas Everyone”

- Antonina Dudek w utworze „Jest taki dzień”

- Michalina Sorek w utworze „Hallelujah”

- Marta Dudek w utworze „Mario, czy już wiesz?”

- Anna Gębicz w utworze „Snowman”

Dla naszych uczestniczek z pewnością stresem był występ przed własną publicznością. Wszak własna publiczność jest tą najtrudniejszą. Na szczęście dyrektorzy, grono nauczycielskie i widownia przyjęli ciepło i życzliwie każdą z występujących.

Podczas przesłuchań dziewczęta zaprezentowały wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów. Pierwsze miejsca otrzymują: Amelia Olborska, Karolina Kowalczyk i Anna Gębicz, wyróżnienia: Michalina Sorek i Marta Dudek.

Dziękujemy za udział w naszym konkursie i gratulujemy osiągnięcia sukcesów zwycięzcom.

Dziękujemy także za pomoc w zorganizowaniu sprzętu nagłaśniającego
i informatycznego p. Arkadiuszowi Frankowskiemu, p. Dariuszowi Dyi oraz chłopcom obsługującym te urządzenia – Robertowi Robaszkowi i Krzyśkowi Płomińskiemu.