DSC 0308W piątek, 26. Listopada 2022r. Mały Samorząd Szkolny wraz z opiekunami, przygotował spotkanie integracyjne klas I- III przybliżające polskie tradycje ludowe: KATARZYNKI I ANDRZEJKI czyli wieczory wróżb dziewcząt i chłopców.  Wigilia świętego Andrzeja przypada 29. listopada i w tym dniu dziewczęta usiłowały się dowiedzieć czegoś o swym przyszłym losie. Chłopcy mieli podobną tradycję wróżb kilka dni wcześniej, w dniu świętej Katarzyny, lecz z czasem tradycja ta zanikła i obecnie są już tylko wspólne andrzejki. Na naszej zabawie  nie zabrakło najbardziej popularnej wróżby z przekładaniem butów, obowiązkowego tańca dyskotekowego makarena oraz słodkich pierników, katarzynek. Czerwone serduszka, tradycyjne symbole andrzejkowe, podkreślały emocje towarzyszące w tym dniu uczniom najmłodszych klas: radości i  ciekawości, ale także były zapowiedzią kolejnych działań samorządu, o których wkrótce napiszemy.