DSC 021215 listopada w naszej szkolnej kuchni i przy wspólnym stole spotkali się uczniowie klasy IIb i VIb. W tym dniu młodsi i starsi uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców: p. A. Tazbir, p. K. Grobel, p. A. Mach, p. E. Szadkowskiej- Sikorskiej oraz ks. K. Cieśli rozpoczęli realizację „kuchennych” zadań  w ramach innowacji „Samodzielnie idę w dorosłość”.

Pierwsze nasze spotkanie pokoleniowe to „Dzień pizzy”. Przygotowując składniki i robiąc ciasto na pizzę, starsi uczniowie bardzo chętnie pomagali i współdziałali  z młodszymi kolegami.

Była więc kulinarna podróż w nieznane (nie wiedzieliśmy bowiem, czy pizza nam się uda), radość, śmiech, zabawa, integracja i wzajemna pomoc, do której chętnie włączyli się rodzice.

Do realizacji naszej innowacji wykorzystaliśmy sprzęt kuchenny oraz urządzenia multimedialne pozyskane przez szkołę w ramach projektu „Laboratorium przyszłości”.

Po dwóch godzinach przygotowań mogliśmy spróbować wytworów naszej pracy. Było smacznie i kolorowo.

Następne spotkanie będzie na słodko!!! Może coś z bitą śmietaną i pysznym własnoręcznie zrobionym sokiem owocowym?