Drodzy Rodzice Wychowanków Publicznego Przedszkola w Gomunicach!

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach zaprasza od dnia 1 września 2020r. wszystkich Wychowanków Publicznego Przedszkola.

W dniu 1 września 2020r.:

1. LISTY GRUP PRZEDSZKOLNYCH oraz nazwiska wychowawców zostaną umieszczone w widocznym miejscu w przedsionku przedszkola;
  2. zajęcia dla grup „3 – latków”, „4 – latków” i „5 - latków” odbywają się według godzin zadeklarowanych przez Rodziców;
  3. wychowankowie grup „0a” i „0b” spotkają się wyłącznie ze swoimi wychowawcami w godzinach 10.30 – 11.30. Wychowawcy będą oczekiwać na dzieci od godziny 10.20 na korytarzu przedszkola na parterze. Po spotkaniu wychowawcy sprowadzą dzieci  z powrotem:   grupa „0a”  - 11.20,  grupa „0b”  - 11.30. i udzielą odpowiedzi na ewentualne zapytania Rodziców przed budynkiem przedszkola.

Rodzic/ opiekun prawny  nie wchodzi z dzieckiem  na teren przedszkola.

Rodzic/opiekun przyprowadza dziecko o określonej godzinie do drzwi budynku przedszkola, wchodzi do części wspólnej (przedsionka) i za pomocą dzwonka kontaktuje się z pracownikiem obsługi. Pracownik odbiera dziecko od Rodzica, pomaga przy zmianie obuwia i odprowadza do sali.

Na terenie części wspólnej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Przypominamy!

Do przedszkola może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (dziecko, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych, sugerujących chorobę zakaźną.

1. Na teren przedszkola można wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całego przedszkola, z wyjątkiem sal zajęć.
  2. Dziecko, nauczyciel oraz inny pracownik nie może przyjść do przedszkola, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. W domu przed wyjściem do przedszkola należy dokonać pomiaru temperatury. Niepokojące objawy trzeba niezwłocznie skonsultować z lekarzem.
  4. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren przedszkola. Rodzice oczekują na dziecko wyłącznie przed budynkiem przedszkola lub w części wspólnej z zachowaniem odpowiedniego dystansu - co najmniej 1,5m.
  5. Dzieci nie powinni wnosić na teren przedszkola zbędnych rzeczy, np. maskotek, pluszaków itp.
  6. Dzieci korzystają wyłącznie z własnych przyborów piśmienniczych, nie pożyczają sobie nawzajem.
  7. Przy drzwiach wejściowych wchodzący dokonują obowiązkowej dezynfekcji rąk.

Informujemy, iż drzwi do przedszkola są zamykane po wejściu dzieci na zajęcia. Potrzebę wejścia lub ewentualnego odbioru dziecka z przedszkola należy sygnalizować za pośrednictwem dzwonka, umieszczonego przy wejściu.

Ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią COVID–19 ograniczamy do minimum obecność osób na terenie budynków przedszkolnych i szkolnych.

Przypominamy!

Do kontaktu ze Zespołem Szkolno - Przedszkolnym można skorzystać z telefonu numer 44 6842420 – sekretariat lub przekazując informację poprzez pocztę mailową – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - zaznaczyć w tytule maila imię i nazwisko dziecka oraz grupę, lub w wyjątkowej sytuacji skorzystać z kontaktu osobistego. W ostatnim przypadku - po przybyciu przed budynek przedszkola lub szkoły (budynek główny) należy skorzystać z dzwonków znajdujących się przy drzwiach wejściowych w obu budynkach, a następnie poczekać na przybycie do drzwi pracownika obsługi.

Informacja dotycząca dożywiania i opłat

Dokonywanie opłat oraz przekazywanie informacji dotyczącej dożywiania odbywać się będzie u intendenta - Budynek „Małek Szkoły” - brązowe drzwi od tyłu budynku.

Wszelkie informacje dotyczące organizacji pracy w nowym roku szkolnym, zmiany w sposobie pracy (forma stacjonarna, hybrydowa, zdalna), procedury zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID – 19 udostępnione zostaną na stronie internetowej placówki: www.gomunice.szkola.pl

Prosimy Rodziców o pilne śledzenie tych informacji.