Na ten dzień drugoklasiści czekali z niecierpliwością od ponad dwóch miesięcy - wycieczkę do stolicy.

7 czerwca, w piękny, słoneczny poranek wyruszyliśmy do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego na XXX piętrze podziwialiśmy panoramę miasta. Podczas spaceru zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, kolumnie Zygmunta, pomniku Małego Powstańca. Niezapomniane wrażenia wzbudziły wnętrza Zamku Królewskiego oraz Stare Miasto. Wielką frajdą był pobyt na trybunach Stadionu Narodowego. Wszystko to, o czym uczyliśmy się na zajęciach edukacyjnych, oglądaliśmy tylko na ilustracjach, mogliśmy zobaczyć w rzeczywistości. Warszawa zachwyciła nas swym dostojeństwem i nowoczesnością.
Na zakończenie wycieczki, dużo radości  i dawkę energii regenerującą nadwyrężone siły, dostarczył pobyt w Mc Donalds. Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do Gomunic.