Dnia 4 czerwca 2018 r. w budynku "małej szkoły" odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Panią Henryką Witalewską, promujące nową książkę pt. "Wiersze dla dzieci".

Podczas spotkania uczniowie klas I-III mieli możliwość posłuchania wierszy poetki czytanych przez zaproszonych gości oraz uczniów poszczególnych klas. Pani Henryka Witalewska ze wzruszeniem wspominała lata swojej młodości i  czas spędzony w rodzinnych Gomunicach. Opowiadała także  o swojej szczególnej miłości do poezji i marzeniu o wydaniu nowej książki. Każdy z obecnych otrzymał  od poetki bezpłatny egzemplarz tomiku wierszy z imienną dedykacją. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Gomunicach i panią Elżbietą Sukiennik. Dziękujemy!