W dniu 6 czerwca 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Europejski Dzień Języków. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu.

Inne cele to zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, propagowanie zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.
Uczniowie przygotowali pod okiem opiekunów program edukacyjno-rozrywkowy na sali gimnastycznej. Częścią występu był konkurs dotyczący języków obcych. Podczas oglądania programu artystycznego wszyscy mogli też podziwiać prace plastyczne uczniów klas IV przedstawiające Wielką Brytanię.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy VI a, VI b, V a, IV b. Wspomagał nas również chórek uczniów z klas III. Młodzi artyści zgodnie stwierdzili,

że przygotowanie takiego występu to doskonały sposób na naukę języków poprzez zabawę.